Anket

Biga Fuarı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
 

Fuar İçin Geri Sayım

 

PDF Yazdır e-Posta

BİGA FUARI 5 EKİM’DE AÇILIYOR..!


Günümüzde farklı ya da aynı sektörde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan bir tanesi, üretici ile tüketicinin sınırlı düzeyde iletişim kurabilmesidir. Dolayısıyla, üreticiler giderek zorlaşan rekabet koşulları içerisinde bir yandan üretim teknolojilerini geliştirmeye, bir yandan rakiplerini takip etmeye, diğer yandan da mevcut ve yeni müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar.


Bu açıdan bakıldığı zaman, fuarların önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Zira fuarlar günümüz pazar koşullarında üreticiyi tüketici ile, alıcıyı satıcı ile buluşturabilen verimli bir aktivitedir. Fuarlar, fuarın düzenlendiği sektöre ait pek çok firmayı fuar alanında buluşturmakta; yeni ortaklıkların kurulmasına imkân sağlamaktadır.


Bu nedenlerden dolayı, 45.yılımızda üyelerimize ve ilçemize daha etkili ve verimli hizmet vermek adına 05-07 Ekim 2018 tarihlerinde 7.Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nı  Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ziraat Odası ve Biga Ticaret Borsası ile elele vererek düzenliyoruz.


Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Belediye Başkanlığımızın, Ticaret Borsamızın, Ziraat Odamızın, Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın, tarım ve hayvancılık ile ilgili birliklerimizin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzün de katkıları ile destek verdiği fuarımızda tarım, hayvancılık ve teknolojileri alanında potansiyel alıcılar ile birebir bağlantı kurarak bu sektörde faaliyet gösteren üyelerimizi bir adım daha öne çıkarmak ve rekabetin arttığı farklılaşan pazar yapısında fark yaratmak istiyoruz.


05-07 Ekim 2018 tarihlerinde Biga Belediyesi’ne ait 20 bin metrekarelik Kapalı Pazar Yeri’nde düzenleyeceğimiz ve 05 Ekim Cuma günü saat 10.00’da açılışını gerçekleştireceğimiz Biga 7.Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’na; kısa adıyla BİGA FUARI’na katılımlarınızı bekler, saygılar sunarım.


Şadan DOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

BİGA TİCARET ve SANAYİ ODASI

 

 

 

 

''Güney Marmara'nın ekonomik merkezi: Biga''

 

 

 

 

 

 

 

BİGA 5.GIDA TARIM HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI ile

10. BİGA TİCARET ve SANAYİ FESTİVALİ

11 EYLÜL’DE KAPILARINI AÇIYOR..!


Biga TSO Başkanı Şadan DOĞAN tarafından BİGA 5.GIDA TARIM HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI ile birlikte BİGA 10.TİCARET ve SANAYİ FESTİVALİ’nin 11-13 EYLÜL 2015 tarihlerinde 20 bin metrekarelik Biga Kapalı Fuar Alanı’nda düzenleneceği belirtildi.


Başkan DOĞAN, Güney Marmara’da üretilen birçok sanayi ürününün tanıtılması amacıyla, bölgenin önemli tarım, ticaret ve sanayi merkezlerinden biri olan BİGA'da 2006 yılından bu yana her yıl, bölgenin sosyo-ekonomik canlılığına katkıda bulunmak ve Biga Yarımada'sının her yönüyle tanıtımını sağlamak ve marka bilinci oluşturmak amacıyla, Biga'da bulunan 20 bin metrekarelik kapalı pazar yerinde Biga Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi, Biga Ticaret Borsası ve Biga Ziraat Odası ile birlikte “Biga Ticaret ve Sanayi Festivali” adıyla ulusal ve uluslararası çapta birçok firma, kurum ve kuruluşun katılımıyla geniş çaplı tanıtım organizasyonları yapıldığını belirterek,

Anılan etkinliklerin birincisinin 15-18 Eylül 2006 tarihlerinde 83 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

İkincisinin 15-18 Eylül 2007 tarihlerinde 105 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Üçüncüsünün 17-19 Ekim 2008 tarihlerinde 94 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Dördüncüsünün 03-05 Ekim 2009 tarihlerinde 116 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Beşincisinin 17-19 Eylül 2010 tarihlerinde 126 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Altıncısının 16-18 Eylül 2011 tarihlerinde 132 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Yedincisinin 20-23 Eylül 2012 tarihlerinde 120 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Sekizincisinin 20-22 Eylül 2013 tarihlerinde 139 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile,

Dokuzuncusunun 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde 132 firma, kurum ve kuruluşun katılımı ile gerçekleştirildiğini,

bugüne kadar yapılmış olan etkinlikler sayesinde Güney Marmara’nın ve Güney Marmara’da üretilen ürünlerin ve sunulan hizmetlerin başarılı bir şekilde tanıtımı sağlandığını söyledi.


Başkan DOĞAN, fuarın hedefinin büyütüldüğünü ve belirlenen yeni vizyonla 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da bu tanıtımın daha etkin yapılması ve katılımcı firmaların etkinlikten optimum faydayı sağlayabilmeleri için etkinliğin 11-13 Eylül 2015 tarihlerinde “BİGA GIDA TARIM HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI” adıyla organize edilmesinin planlandığını ve Renkli Fuarcılık Ltd.Şti. ile sözleşme yapıldığını ifade etti.


Başkan DOĞAN ayrıca, BİGA GIDA TARIM HAYVANCILIK ve TEKNOLOJİLERİ FUARI’nın Türkiye Fuar Rehberi’nde yer almasının sağlandığını ve bu sayede BİGA isminin Türkiye ve dünya çapında duyurulması yönünde büyük bir tanıtım imkânı yakalandığını belirtti.